15 Tatil Erkene Çekilecek Mi? Okullar Erken Kapanabilir Mi?

Son günlerde omicron varyantının da bir çok ülkeye yayılması ile birlikte uzaktan eğitim ve 15 tatilin erkene çekilmesi gündemde. Peki 15 Tatil erkene çekilecek mi? Okullar Kapanacak Mı? Uzaktan Eğitime Tekrar Geçilecek mi
15 TATİL ERKENE ALINACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı 15 tatilin erkene almasında şuan için düşünmüyor. Tüm dünyayı korkutan yeni varyant omicron tekrar başa mı dönüyoruz sorusunu da beraberinde getirdi. Bir çok ülke kapanmaya kısıtlamalara giderken ülkemizde vaka sayılarında düşüş devam ediyor. Ancak ülkemizde omicron varyantı görülmedi. Uzmanlara göre Bilim Kurulu üyelerine göre omicron varyantının ülkemizde görülmesi ile birlikte vaka sayılarında da artış bekleniyor.

Artışın olması ile birlikte okullarımızda bu durumdan etkilenen bir yer olacak. O Nedenle durum her an değişebilir özellikle aşılanma ülkemizde çok ciddi seviyede yavaşladı buda yeni varyant ile ülkemizde kritik bir durumu gösteriyor. Şuan için 15 tatilin erkene alınması düşünülmüyor ancak yeni varyantın ülkemizde görülmesi ile birlikte vaka artışa geçerse durum değişebilir.


OKULLAR KAPANACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açık kalmasından yana Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yine okulların açık kalmasından yana. Şuan da vaka sayıları kritik eşikte yeni varyant ülkemizde görülürse ve vaka artışı yaşanırsa okullarda ki son durum tekrardan ele alınabilir. Ancak şuan ki vakaya göre okulların hemen kapatılması uzaktan eğitime geçiş gündemde değil.

964 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör