BAKAN SELÇUK OKULLARIN AÇILACAĞI TARİHİ AÇIKLADI! SON DAKİKA! Okullar 6 Eylül'de Açılacak!

Milli Eğitim Bakanı Ziya selçuk katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda okulların 6 eylül de açılacağını açıkladı. 31 Ağustosta öğretmenlerimiz gelicek. 6 Eylül de öğrenciler okula başlayacak.


OKULLAR 6 EYLÜLDE AÇILACAK

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk Katıldığı Televizyon programında canlı yayında "Tereddütsüz eylülde okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz. 31 ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'den itibaren ise öğrencilerimiz gelicek" dedi Milli Eğitim Bakanı Selçuk.


Telafi meselesi hem sosyal duygusal hem de akademik anlamında önemli bir kavram. Özellikle yaz aylarında duygusal faaliyetlerle çocuklarımızın özgüvenlerini, kültürlerini arttırmaktır. 2 saatlik dilimler halinde yüzlerce öğrencimiz bu parkurlara geliyor. Daha sonra bir başka grup geliyor. Yaklaşık 55 bin civarındaki okulumuzdan 22-23 civarında okulumuz başvurdu.


ÖĞRENCİLERİN VERİLEN İMKANLARDAN FAYDALANMA ORANI

EBA Destek merkezlerimiz var. 15 bin 300 tane. Evine en yakın okulda gidip internet bağlantısı var. Çeşitli ortamlarda kitap, kaynak, dijital içerikler var. Bunlar daha çok imkanı zayıf olan yerlerde var. Buralarda her şey ücretsiz. Hangisine ne kadar öğrenci geldi bütün bunların hepsi belli. Açıklamasın bulundu.


Aile ve çalışma bakanlığımızın elinde veriler var. hane hane tespit ediyoruz. 917 bin öğrencilik liste verdiler. En dezavantajlılar dediler. Hepsine ulaştık. Okul aile birliği güçlü olan okullara daha az, imkanları sınırlı olan okullara ise daha fazla bütçe gönderdik.


523 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör