Bu Dünyanın Bir Önemi Var Mı?

Merhaba arkadaşlar hiç düşündünüz mü biz yaşıyoruz ama normal hayatımızda insanlar yakınlarımızı malesef kaybediyoruz. Bizimde bir gün kaybolacağımızı biliyoruz peki bizde bu dünyadan kaybolucaz ama bu dünyanın bir önemi var mı?


Evet bu dünyanın bir önemi var çünkü bu dünyada ne yaptıysanız öteki dünyada yani ahiret hayatını onu görüceksiniz. Siz eğer bu dünyada kötülük yapmadıysanız ahiret hayatınız sizler için çok kolay geçecek. Ama şunu unutmayın ben ölünce nede olsa ölücem hiç bir acıyı hissetmem bişey olmaz demeyin. Çünkü Siz ölünce normal hayatınızda nasıl yaşıyorsanız ölüncede aynı o şekil yaşayacaksınız ama sadece bir eksik olacak oda dünya eksik olacak dostlarım dünya olmayacak yeni bir dünya'ya göç ediceksiniz. o yüzden bi düşünün sınırlı bir dünyada rahat yaşamayı mı seçiyorsunuz yoksa sonsuz dünya dediğimiz ahiret hayatını mı rahat yaşamayı seçiyorsunuz. He tabiki sizlere bu dünyada hiç birşey yapmayın sadece ibadet edin fakir bir şekilde yaşayın hiç bir şey yapmayın demiyorum tabi ki ahiret hayatı için çabalarken yani sonsuz hayat için çabalarken bu dünyayı unutmayın çünkü Peygamber Efendimizde (S.A.V) böyle yapmıştır hem çalışmıştır hemde ibadetini yerine getirmiştir. yani hem bu dünya'yı hemde öteki dünya dediğimiz ahiret hayatını unutmamıştır sizde böyle yapın dostlarım.


Çünkü bu dünyanın ne kadar önemi olsa da ahiret hayatının kat kat daha fazla önemi var çünkü o sonsuz bir hayat ve o sonsuz hayatta rahatça yaşamak için sizlerin çabalaması gerek arkadaşlar 24 saat içerisinde 1 saatinizi namaza nasıl ayıramayız bi düşünün 24 saatin 2 saatini hatta bazı zaman daha fazlasını sosyal medyaya ayırırken namaza 5 vakit namazada 1 saat ayırmamız gerek yoksa o sonsuz hayatı rahat yaşayamayız. Lütfen dostlarım bi düşünün ve öyle yaşayın evet bu dünyanın önemi var ama bundan sonraki hayatın yani dönemin daha çok önemi var.


Örnek vermek gerekirse milyarları olan bir adam yaşıyordu ama hayatını kaybetti. bu adamın milyarları vardı ama kurtulamadı yani onun o olan milyarları ona ahiret hayatında işine yarayacak mı? hayır yaramayacak? milyar bir işe yaramaz ama bir vakit namaz sizin sonsuz hayatınızda rahatça yaşamanıza imkan sağlar. UNUTMAYIN KARDEŞLERİM Toprağın Altı Ben başlayacaktım Diyenlerle dolu siz başlayacaktım demeyin başladım deyin kardeşlerim.

Umarım bu yazım sizlere bir şeyler katmıştır. vakit ayırdığınız için çok Teşekkür Ederim.

514 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör