CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'daki adliye önünde ağlayarak yaşadıklarını anlattı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da ilk olarak kentin simgesi Balıklıgöl'ü ziyaret etti. Buradaki balıklara yem atan Kılıçdaroğlu, daha sonra Hazreti İbrahim'in (r.a) doğduğuna inanılan mağaraya yolculuk ederek dua etti.

OTURMA EYLEMİ YAPAN ANNEYİ ZİYARETİNE GİTTİ

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Adliyesi önünde eşi ve 2 oğlu silahlı kavgada ölen ve olayla ilgili tutuklanan oğlu için 150 yıl hapis cezası istenmesine tepki için 276 gün önce oturma eylemi başlatan Emine Şenyaşar'ı ziyaret etti. Emine Şenyaşar, ziyaretine gelen Kılıçdaroğlu'na sarılarak,ağlayarak yaşanan olayları anlattı.

"BİR ANNENİN ÇIĞLIĞINI NASIL DUYMAZSINIZ?"

Emine Şenyaşar'ı dinledikten sonra gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, davanın takipçisi olacağını belirterek, "Adaleti hep beraber getireceğiz. Failler kimse beraber ortaya çıkaracağız. Siz adalet biz siyasi bağlantılarını bulacağız. Vicdanı olan herkesin ailenin yanında olması gerekir. Sözünü söyledi bu sıradan bir dava değil. Bu dava çocuklarını kaybeden bir annenin davasıdır. İnsanım diyen herkesin bu davaya sahip çıkması lazım. Bunun sağı, solu, partisi yoktur. Bu bir adalet mücadelesidir. Bir annenin çığlığını nasıl duymayız?" dedi.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör