Cumhurbaşkanı Erdoğan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması! Okullar Kapanacak Mı?

Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Önemli açıklamalarda. Okullar ile alakalı önemli açıklamalar geldi. Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Okullar kapanacak mı? uzaktan eğitime geçilecek mi?

OKULLAR AÇIK KALACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yaptığı açıklamada; "Eğitim, hükümetlerimiz döneminde en büyük yatırım yaptığım alandır. Salgın sürecinden uzaktan yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin yüz yüze eğitiminin yerini alamadığını gördük. Onun için bu sene Yüz Yüze Eğitim için kararlı bir tutum ortaya koyduk. 6 Eylül'de başlayan eğitim faaliyetleri alınan tedbirlerle başarı ile yürütülüyor. 1,5 yıllık aranın ardından elbette ufak tefek aksaklıklar olmuştur. Ama bunlarda ilgili kurumlarımız tarafından süratle giderilmiştir. 722 milyonluk ödeneği yerlerine ulaştırdık" açıklamasında bulundu.


AZİZ SANCAR PROGRAMI BAŞLIYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "Biz güçlü ve büyük Türkiye için usanmadan bıkmadan çalışmaya devam ediyoruz. Gelişen ve büyüyen Türkiye gerçekliğini görmek için etrafa bakmak, dünyada olan bitenleri görmek dahi yeterlidir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız da STAR bursu olan TÜBİTAK stajyer araştırma uygulamasını başlattı. STAR Burs programını, 1500 öğrenci için yeniden açıyoruz. Türkiye'nin ekonomideki gerçek potansiyelini yansıtmayan haberlere kimsenin itimat etmediğini zaten biliyoruz. Ülkenin ve milletin felaketinden kendine siyasi ikbal değiştirme içinde olanları iftira bataklığına davet ediyoruz. Yine TÜBİTAK tarafından Aziz Sancar adına Ocak sonunda doktora programı başlatıyoruz. Ekonomideki gelişmeleri anlattı. Bu programında Aziz hocamız bizzat seçecek ve laboratuvarlarda çalışmalara başlayacaklar" ifadelerini kullandı.

1.681 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör