Dua Önemi sık sık dua etmeliyiz. Peki Neden?

Güncelleme tarihi: 29 Haz 2021

Merhaba arkadaşlar günlük hayatımızda sıkça dua ediyoruz aslında siz bilmeden bile sizler gün içerisinde dua ediyorsunuz şimdi sizlere bunların örneğinden ve duanın bizler için neden önemli olduğunu ne kadar önemli olduğunu anlatıcaz.Dua neden önemli çünkü dua sizlerin dileklerini isteklerini kabul eder ama tabi ki sizde rabbinize iman ederseniz. Ama rabbinize iman etmezseniz duanız kabul olmaz mı? tabi ki de duanız kabul olur ALLAH Kimsenin duasını geri çevirmez ama sizler İbadetlerinizi yerinize getirirseniz 1 - 0 daha önde olabiliriniz. peki neden ALLAH Bu konuda ayrımcılık mı yapıyor? Hayır arkadaşlar burada ayrımcılık yapmıyor burada yapılan şu örneğin vicüdunuzu şekillendirmek yani kas yapmak istiyorsunuz bu yapacağınız kaslar evde otururken çıkar mı çıkması neredeyse imkansız. Ama siz spor salonuna giderseniz düzenli şekilde ne olur kaslarınız ortaya çıkmaya başlar bir süre sonra. İşte dua'da öyle sizler hem İbadetinizi yaparsınız hemde dua'da ederseniz. Dualarınız sizler için daha hayırlı bir şekilde kabul olur.
Peki bizler gün içerisinde nasıl bilmeden dua ediyoruz. Örnek sokaktan geçen bir ambulansa bir çoğumuz İçinde Bulunan Hastaya ALLAH Şifa versin diyoruz işte burada bile dua ediyoruz. Veya yemekten kalktığımızda ALLAH olmayanlara da versin diyoruz veya diyorsunuz işte o zaman bile dua etmiş oluyorsunuz. Yani hiç bilmediğiniz anda bile dua ediyorsunuz gün içerisinde tabi ki ALLAH'da Bunları sizlere zamanla veriyor sizler yeter ki bıkmadan sıkılmadan

dua edin emin olun ki sizlerin duaları kabul olucaktır.


Sadece Gözyaşları bile olsa duan gerçekleşebilir, Dua kırgın kalpleri onarabilir ve yorgun ruhları iyileştirebilir. Neden sizlere yılmadan bıkmadan dua edin dedik çünkü her şey sabır ister dostların eğer sabır ederseniz emin olun duanız kabul olacaktır. Her şeyin başında aslında sabır geliyor eğer siz sabır ederseniz ALLAH Sizlere daha fazlasınız verir o yüzden sabır edin hiç bir zaman inkar etme


yin her zaman şükür edin ve emin olun bunun sonu çok güzel olacak. Namazını kılarken dua edin bol bol. Kandillerde bayramlarda hep dua edin çünkü bu günler çok mübarek günlerdir. Cuma günleri'de dua etmeyi aksatmayın cuma günüde çok hayırlı bir gün. Ama tabi ki diğer günlerinizi unutmayın çünkü o günlerde hayırlıdır dostlarım.


Umarım yazımı beğenmişsiniz dostlar. Biz Sizleri bu tarz şeylerden bilgilendirmeye devam edicez bizleri takipte kalın. Umarım sizlere bu tarz yazılar ile fayda etmişimdir.
189 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör