ESKİLER HİKAYESİ

Güncelleme tarihi: 10 Haz 2021

Eskiler nasıldı he eski derken 1990'lı yıllardan bahsetmiyoruz ha şuan ki gençliği yani 2008 -2010 sonrasını o zamanları o zamanlarda yaşayan gençler çok iyi bilir ne vardı o zaman sokak vardı. mahalle vardı. komşuluk vardı bilirmisiniz. çocuklar dışarı çıkar akşam ezanına kadar evde olması gereken günlerdi ah o günler diyesi geliyor insanın ama işte ah o eski günler gerçekten. çocuklar her türlü şımarıklığı yapar eylenirdi onlara yapmayın etmeyin diyen yaşlı amcalar teyzeler çok boldu.


Kuran kursuna gidenler oluyordu umarım kuran kursu nedir tatmışsınızdır çünkü ilk başta gitmek istemeyip sonra oradan ayrılmak istemeyenleriz en azından bu hikayeyi yazan ben. ben öyleydim gitmek istemeyerek başladım kuran kursuna ama 1 sene sonra ömür boyu kuran kursuna gitmek isteyen bendim. peki şuan neler var. şuan bütün çocuklar telefonla tabletle bilgisayarla koca gününü geçirip arkadaşlık nedir bilemez oldular. mahalledeki insanlar hatta ne mahallesi apartmanda ki insanlar birbirini tanımaz komşu olmaz oldular. ama eskiden öyle miydi.


Eskiden herkes çıkar dışarı çekirdek yer çay içer çocuklarda annelerinin karşısında oynardı. aslında o zamanlar kavga bile etsek bir farklı olurdu ama şuan bir kavgadan çok şeyler çıkıyor malesef. o zamanlar internet kafenin bir tadı vardı her oyunun bir keyfi pes 2013'ün bir keyfi vardı be aga ama şimdi neyin keyfi var sizce?

yani anlatmak istediğimiz asla ama asla çocukluğunuzu unutmayın çocukluk dediğin arkadaşlarınla bütün gün dışarda oynamaktır. umarım anlatabilmişimdir.
2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör