Hayatınızın Sonunu aklınızdan çıkarmayın!

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere hayatınızın son anı olan ölümle ilgili sizlere önemli bir kaç bir şey demek istiyoruz.


Bazı zaman insanın aklından ölüceği çıkıyor, yani insan hiç ölmüyecekmiş gibi yaşamaya başlıyor. peki neden? insanlar bu dünyanın sınırlı olduğunu bilmiyor mu biliyor. Ama bir kişi milyonları olunca hiç ölüm yokmuşçasına yaşamaya başlıyor. parayı her yere saçıyor. Üstünlük taslıyor. siz böyle insanlardan olmayın dostlar. çünkü bu dünya dediğimiz dünya adaletsiz adaleti olmayan dünya size kötü bir şey yapan birinden intikam almak için kesinlikle ahiret hayatını bekleyin. çünkü ahiret hayatı çokça adaletli dostlar. dünyanın en zengini bile ahirette size yaptıklarından diz çökecek.

Peki hayatın sonu yani ölüm her an var dostlar yani bir an bile ölüm aklınınızdan çıkmamalı zaten ölümden çokça korkanlar ALLAH'A İbadetini yerine getirmeyenler. Eğer siz ibadetinizi yerine getiyorsanız Ölüm size bir kurtuluştur. yani hiç korkmayın ama ölümü bir an olsun aklınızdanda çıkarmayın. Diyelim kötü bir şey yapıyorsunuz ölüm aklınıza gelsin ben ölücem bu kötülüğü yapmamam gerek bu dünya'dan fayda gelmez diyerek yapacağınız kötülüklerden vazgeçin arkadaşlar. emin olun bu çok işinize yarayacaktır. Dostlar ALLAH'A İbadet etseniz yani günde 1 saatinizi ALLAH'A Ayırsanız ölümden korkmazsınız çünkü siz Zaten ALLAH'LA Günde 1 saat Görüşmüş (mecazen) olursunuz yani Allah ile birlikte olursunuz buda sizin ölümden korkmanızı engeller.


Unutmayın dostlar bu dünya sınırlı bir dünya biz sınırlı dünya için çabalamamalıyız sonsuz dünya için çabalamalıyız. ancak son dönemlerde herkes bu dünya için çabalıyor bu dünya için yaşıyor. siz öyle olmayın dostlar tabiki bu dünya için çabalayın ama aynı zamanda ahiret hayatı içinde çabalyın. UNUTMAYIN BU DÜNYA ADALETSİZ AMA AHİRET DÜNYASI ADALETLİ BİR DÜNYA İNTİKAMINIZI AHİRETE SAKLAYIN! Çünkü Ahiret eşittir kimsenin birbirinden üstünlüğü yoktur. Sizlere ibadetin faydalarını bu dünyanın önemini anlatmaya devam edicez. Umarım bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Faydalı olduysa ne mutlu bana.

188 görüntüleme2 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör