hayatın zorlukları

Güncelleme tarihi: 10 Haz 2021

hayat bazen çok zordur. çünkü bir insan düşünün bu insan sizde olabilirsiniz. doğdu ve büyümeye başladı aile içerisindeki tartışmaları sıkıntıları anlamaya başladı artık herşeyden haberi olabiliyordu anlıyordu. bu çocuk zor günlerden geçecekti çünkü bir çocuk küçükken hep küçük olacağını düşünürdü ama küçükken insanlar büyümeyi isterdi büyüklerine ise kendisinin büyümek istediğini söylediklerinde büyüklerde ona şu cevabı verirdi bende şimdi küçük olmak isterdim derdi.


Yani küçükler büyümek ister büyükler küçük olmak ister bu hayatta işte buna o yüzden hayatın zorlukları denir veya diyoruz. hayatın zorlukları bazı zaman küçük yaşlarda başlıyor. küçük yaşlar 10- 11 bazı zaman bu yaşlarda çocuklar 20-30 yaşında bir insanın yaptığı işleri üstlebiliyor ve yapabiliyor. ama bunun nedeni hayatın zorlukları.


İşte o yüzden hayatın zorluklarına küçük yaşta başlayan kardeşlerimiz her zaman en iyisi oluyor yani küçük yaşta hayatı öğreniyor ve bu yüzden onlar büyüyünce daha büyük insan olabiliyor. çünkü hayatı biliyor o artık hayatın uzmanı olmuş. o yüzden küçük yaşlarda büyük işler başaran çocuklara her zaman güzel davranın onlar büyüyünce çok büyük olacaktır çünkü. ama tabiki burada biraz iş büyüklerede düşüyor yani anne babaya ailevi durumunuz ne kadar iyi olursa olsun anne baba çocuğuna hayatı öğretmeli öğretmeli ki bu çocuk hayatı daha iyi anlasın o yüzden çocuklara küçük yaşlarda hayatı öğrenin çünkü onlar daha başarılı oluyor. sizde hayatı anlamak istiyorsanız küçüklüğünüz değerini bilin kardeşlerim. çünkü hayat küçükken başlar ve öğrenilir. sizler küçüklüğünüzde ne gördüyseniz büyükkende öyle olursunuz.




4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör