Kabine Toplantısında Alınan Kararlar! Yeni Düzenlemeler! SON DAKİKA!

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün 16 şubat 2022 tarihinde toplandı. Kabine toplantısı bitti mi? Kabine toplantısında hangi kararlar çıkacak? Kabine toplantısı ne zaman bitecek?ELEKTRİKTE YENİ DÜZENLEMELER

Bugünkü toplantımızda vatandaşlarımızı daha da rahatlatacak yeni adımların kararını aldık.

210 kilovat saate kadar düşük tarife ve yüksek tarife rakamları ilgili kurumlarımız tarafından

vatandaşlarımızın lehine yeniden değerlendirecektir. Küçük esnaf ve sanatkarı koruyacak şekilde benzer kademelendirme yapılacaktır.


Dernekler, vakıflar, cemevleri dahil ticarethane statüsünden fatura ödeyen kuruluşların elektrik

bedelleri önemli oranda düşecektir. Doğalgaz tüketim desteği ile ilgili hazırlıklar tamamlandı.


Kriterlere uyan 4 milyon hane için yılda iki defada ödenmek üzere 450 ile 1150 lira arasında değişen miktarlarda doğal gaz desteği sağlayacağız.


ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Yurtlarda kalan öğrencilerin 16 GB'lik internet kotasını 32 GB'ye çıkartıyoruz.

Akademik yarıyılın ikinci döneminden başlamak üzere yurtlarda kalan gençlerimize verdiğimiz beslenme yardımını aylık 570 liradan 750 liraya yükseltiyoruz.

TÜRKİYENİN GELİŞİMİ

Bugünkü kabine toplantımızda da gündemimizdeki hususları istişare ettik. Görüldüğü gibi ülkemize ve hizmetlerimizi kaldığımız yerden çok daha yoğun şekilde sürdürüyoruz. Karantina sürecinde yaptığımız takiplerde tespit ettiğimiz en önemli tespit, dün ile bugün arasında yeteri kadar güçlü, vicdanlı bir irtibatın kurulamadığıdır. Türkiye'nin nereden nereye geldiğini görmeden 2023 hedeflerimizin 2053 vizyonumuzun anlaşılması mümkün değildir.


Hükümete geldiğimizde ülkemizin nüfusu 65 milyondu. Altyapısı, eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerjiye her alanda yılların birikimi olan sorun, eksiklik, mahrumiyetlerin ağırlığı altında adeta eziliyorduk.


ELEKTRİK DOĞALGAZ

Konutlarda aylık 200 Kw tüketim üzerinden bakıldığında Türkiye Avrupa'ya oranla vatandaşlarına en ucuz elektrik veren üçüncü ülkedir. Doğalgazda ise en ucuz hizmeti sağlayan ülkeyiz.


Türkiye, hem fiyat hem bunun asgari ücrete oranı bakımından en uygun tarifeli elektrik ve doğal gaz hizmeti sunan ülkelerin başında gelmektedir.
777 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör