Mahmut Özer 2. Dönem Uzaktan Eğitim Yüz Yüze Eğitim Kararını Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2. dönem okullar uzaktan eğitime geçecek mi? Yarıyıl tatili uzayacak mı? okullar uzaktan eğitimle mi devam edecek açıkladı! Önemli açıklamalar.
UZAKTAN EĞİTİM SERÜVENİ YENİDEN BAŞLADI

Mahmut Özer salgın nedeni ile beraber okullarda tekrardan uzaktan eğitim serüvenin tüm dünyada yeniden başladığını belirterek; "Okullar, ülkelerin en kalıcı ve sürdürülebilir sermayesi olan beşeri sermayenin şekillendiği, geliştirildiği ve ülkenin geleceğine öncü rol oynayacak nesillerin yetiştiği en önemli kurumlar. Toplumda eşitsizliklerin de eşitlendiği önemli fonksiyon icra eden yerler olduğu çok yakından görüldü." açıklamasında bulundu.YÜZ YÜZE EĞİTİMDE KARARLIYIZ

Mahmut Özer yüz yüze eğitimde kararlı olduklarını hatırlatarak; "Allah'a şükür 6 Eylül'de başlamış olduğumuz birinci dönem serüvenimizi hiç kesintiye uğratmadan haftada 5 gün tüm eğitim kademelerinde başarılı şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Burada okullarını özleyen öğrencilerimizin bu süreci başarılı bir şekilde yönetmemize elbette çok büyük katkısı oldu. O çocuklarımız maskeye, mesafeye, hijyene inanılmaz derecede, beklentilerimizin çok ötesinde riayet ettiler. Bu çocuklarımızın okul ortamına arkadaşlarını, öğretmenlerini ne kadar özlediklerini gösterdi." ifadelerini kullandı.


"Öğretmenlerimizi hem bu süreçteki maske ile büyük zorluklarla eğitimi sürdürme kararlılığından dolayı hem de aşılanmayla hem kendi sağlıklarını hem okulların yüz yüze eğitime devam etmesindeki umudu, güvenilirliği artırarak toplumda örneklik teşkil ettikleri için hem şahsım hem Milli Eğitim Bakanlığı adına kutluyorum, teşekkür ediyorum. İnşallah bu iki haftalık yarı yıl tatilinden sonra da aynı kararlılıkla yüz yüze eğitime devam edeceğiz. En sık sorulan sorular, hep acaba tatil uzayacak mı? Ben de o soruyu soranlara şöyle cevap vermek istiyorum. Neden herhangi bir kapanma olacağı zaman ilk başlanacak yerler okullardır? Neden kafeler, restoranlar, AVM’ler değildir?"

2.073 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör