Mahmut Özer Ara Tatilden Sonra Yüz Yüze Eğitime Devam Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencilerin 1 haftalık ara tatilden sonra yüz yüze eğitime devam edeceklerini duyurdu. Kaç sınıf kapalı Açıkladı. Okullar kapanacak mı? Uzaktan Eğitime tekrar geçilecek mi? Ara tatilden sonra okullar kapanacak mı? Tüm Ayrıntılar Haberimizde.


YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğrencilerin 1 haftalık tatilden sonra yüz yüze eğitime devam edileceğini söyledi. Açıklamalarının devamında ise "6 Eylül 2021 tarihinde tüm sınıf seviyelerinde, haftada beş gün yüz yüze eğitime başladık ve 2,5 aylık sürecin ardından takvimde öngörülen bir haftalık ara tatile girdik. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkânı buldular. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum." ifadelerini kullandı.SADECE 66 SINIF KAPALI

Okulların 22 Kasım Pazartesi günü başlaması ile birlikte kaç sınıfın kapalı olduğunu da açıklayan bakan Özer "22 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek." açıklamasında bulundu.


ÖĞRETMENLERİN AŞI ORANI

Mahmut Özer öğretmenlerin aşılanma oranları ile ilgili ise "6 Ağustos tarihinde en az iki doz aşı olmuş öğretmen oranı %60 idi. Bugün itibarı ile bu oranın %88'e çıkmış olması oldukça önemli. Diğer taraftan aşı olmadan hastalığı geçirerek antikor oluşturmuş öğretmen oranı ise %5'ler civarında. Dolayısıyla, en az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız %93'ler seviyesinde. Eğitim sistemimizdeki öğretmen sayımızın büyüklüğü dikkate alındığında bu oran yaklaşık 1 Milyon 116 bin öğretmenimize karşılık gelmekte. Şu anda okullarımızı yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması."
1.803 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör