Mahmut Özer'den Önemli Uzaktan Eğitim Açıklaması!

Artan vakalar sonrası online eğitim olacak mı? Okullar kapatılacak mı? Uzaktan eğitim olacak mı? Soruları gündemde yer almaya başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların kapanacağına uzaktan eğitime geçileceğine dair önemli açıklamalarda bulundu.OKULLAR KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada; Şu anda tüm Türkiye inandı ki gerekli tedbirler alındığında haftada 5 gün Yüz Yüze Eğitim devam edebilir. Bugün itibarıyla 3 bin 451 tane sınıfımız Kovid veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdi. Belli bir aşamaya gelirse önlemlerimizi tekrar gözden geçirebiliriz. Okullar ilk açılması, son kapatılması gereken yerlerdir. ifadelerini kullandı.YARI YIL TATİLİ ÖNE ALINACAK MI?

Mahmut Özer; Şu an için tatili bir hafta öne almak gibi bir planlamamız yok. Şu anda elimizdeki veriler yüz yüze eğitime ara vermeyi veya tatili bir hafta öne getirmeyi gerektirmiyor.

850 bin sınıftan 3 bin 451 tane sınıf... Biz on binleri gördük Omikron yokken. 71 bine yakın okulumuzda tüm sınıfları kapatılmış olan hiçbir okulumuz bulunmamaktadır, Omikron'daki hızlı yayılıma rağmen. Bazı okullarda sadece 2-3 derslik var. açıklamasında bulundu.


Bu süreçte öğretmenlerimiz bakanlığın telafi edici mekanizmalarının çok ötesine geçerek derslere başlarken geçmiş kayıplara ilişkin kazanım sağlamak için çok büyük fedakarlık gösterdiler. Bakanlık olarak biz de 10, 11 ve 12. sınıflarda, ortaokulda 6, 7 ve 8. sınıflarda destekleme yetiştirme kurslarımız hizmet veriyor. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm sınıf seviyelerinde yardımcı kaynaklar verdik. Şu ana kadar 23.5 milyon yardımcı kitabı 81 ilimize ulaştırdık.1.542 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör