Mahmut Özer Okullar Kapanacak Mı? Sorusunu Açıkladı! Okullar Kapanacak Mı? İşte Cevabı!

Ülkemizde son günlerde vaka sayılarının artması ile beraber okullar tekrar kapanacak mı? Uzaktan Eğitime geçecek mi? Okullar Uzaktan Eğitime Geçiş Yapacak Mı? Tüm Öğrenci ve Veliler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okullar Kapanacak Mı Sorusuna da Önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların kapanacağı ile alakalı yaptığı açıklama "Eğitim sisteminin, açık ve yüz yüze eğitime devam etmesinin bu süreçte bir milli güvenlik meselesi olduğu yönündeki irademizin arkasında duruyoruz" Açıklamasında Bulundu.

OKULLAR KAPATILACAK MI 2021 - 2022 EĞİTİM YILI

Mahmut Özer; Bu süreçte en fazla etkilenen sektörlerden birinin de eğitim sektörü olduğunu ancak Milli Eğitim Bakanlığının tüm camiasıyla bu süreçte müthiş bir performans gösterdiğini ifade eden Özer, "Okulları artık kapalı tutma lüksümüz yok. Okulların yüz yüze eğitime ara vermesinde istediğiniz kadar dijital platformları verimli bir şekilde kullanabilirsiniz ama okul sadece öğretmenin gerçekleştirildiği mekanlar değildir. Öğrencilerimizin psikososyal gelişimlerini tamamladığı, ortak çalışmalar üretebildiği, sıcak yemeklerin yenildiği, kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekanlar. Dolayısıyla yüz yüze eğitimin yerine ikame edilecek hiçbir mekanizma yoktur. Ama bu, şu demek değildir; dijital platformlardan vazgeçeceğiz. Hayır ama yüz yüze eğitime devam ederken sürekli dijital platformlardan da destek alacağız." Açıklamasında bulundu okullar ile alakalı.


Okulların açık kalması ile alakalı Mahmut Özer Açıklamasının satır başlarının önemli kısmı;

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin eğitim sistemi devasa bir sistem. 18 milyon öğrencimiz var. 1.2 milyon öğretmenimiz var. 100 binin üzerinde idari personelimiz var. 150 bin servis şoförü ve rehberlik destek elemanları var. Kabaca 20 milyon insanın varlık alanı bulduğu bir sistemden bahsediyoruz. Bu sistemi yüz yüze eğitime maksimum düzeyde devam ettirebilmek için vaka bazlı, okul bazlı bir yöntemle süreci yönetmeye çalışıyoruz. Bizim 57 bin 180’i devlet okulu olmak üzere 71 bin 320 okulumuz var. 850 bin dersliğimiz var.”5.273 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör