Mahmut Özer Tüm Öğrencilerin Başarılı Sayılacağını Açıkladı! Sınıfta kalma ve sorumluluk olayı!

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Tüm öğrencilerimizi karnelerinde kırık notlar olsun olmasın bu dönem başarılı sayıyoruz" dedi

Sınıfta kalan karnede sınıf tekrarı yazan öğrencilerin sorumluluk sınavları eklenmesi üzerine öğrenciler bu durumu araştırmaya başladı. Ancak geçen günlerde yapılan açıklama dikkatleri çekti. Bakan Özer bu sene zaten tüm öğrencilerin başarılı sayılacağını açıklamıştı.Milli Eğitim Bakanı Özer, "Ben tüm öğrencilerimizi bu süreçte maskelerle kararlı bir şekilde okula gelip eğitimden kopmadıkları için ve bugün itibarıyla da başarılı bir şekilde karnelerini aldıkları için kutluyorum ve tüm öğrencilerimizi karnelerinde kırık notlar olsun olmasın bu dönem başarılı sayıyoruz" dedi.


Özer, Üsküdar Burhan Felek Stadyumu'nda düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni'ndeki konuşmasına, "Sayın Cumhurbaşkanı, sizleri Covid-19 salgını nedeniyle 1,5 yıl yüz yüze eğitime ara verilen bir dönemden sonra verilen 2022 eğitim ve öğretim yılının sonunda böylesine coşkulu bir ortamda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz" diyerek başladı.


Bugünü, ilk kez temel eğitimde 10 bin okul projesi kapsamında İstanbul'daki ilkokullar ve ortaokullarda öğrencilerle kurmuş oldukları ve dünyanın en büyük Türk müziği çocuk korosuyla taçlandırdıklarını belirten Özer, korodaki tüm öğrencileri de canı gönülden kutladığını söyledi.


Özer, öğrencilerin kısa sürede böyle güzel performans sergilemelerine katkı veren öğretmenlerine ve Bakanlık olarak Türk musikisinin tüm okullarda yaygınlaşmasında kendilerine danışmanlık yapan Doç. Dr. Aylin Şengün Taşçı'ya da teşekkür etti.

564 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör