MEB Duyurdu! 1 ve 5. Sınıflarda Flaş Önemli Gelişme!

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı İlkokul Birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa geçmiş öğrencilerin e-kayıtlarının tamamlandığını açıkladı.

Veliler öğrencilerin yani çocuklarının yerleştirildiği okulu e-devlet ve e-okul sistemleri üzerinden öğrenebilecek.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İse,"Türkiye'de 15 bin mahalle belirledik. Bu mahallelerdeki birer okulumuzu, okul dışı saatlerde ve hafta sonlarında halk eğitim merkezine dönüştürüyoruz" Açıklamasında bulundu.

MEB AÇIKLADI! 1. ve 5. Sınıflar İçin Önemli Gelişme

2021 - 2022 Eğitim öğretim yılında ilkokul birinci ve ortaokul beşinci sınıfa başlayan öğrencilerin okul kayıtlarını MERNİS adresi bilgileri esas alınarak bir başvuru olmaksızın e-okul üzerinden yapılacak.


Meb Yaptığı açıklamada Veliler bugünden itibaren öğrencilerin yerleştirildiği okulu e-devlet ve e-okul sistemleri üzerinden öğrenebilirler.

E- KAYIT İŞLEMİ BAŞLADI

2021 - 2022 Eğitim öğretimde ilkokula ve ortaokula başlayan öğrencilerin adrese dayalı kayıt işlemleri Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce Yapıldı.


Birinci ve beşinci sınıf olmak üzere toplam 2 Milyon 844 bin 765 öğrencinin e-kayıt işlemi tamamlandı.


5. sınıfa geçen öğrenciler için velilere "ortaokul, imam hatip ortaokulu ve özel ortaokul" tercih hakkı sunuldu. ortaokul tercihi yapan öğrenciler, adresine uygun şekilde okullara yerleştirildi"


BAKAN ZİYA SELÇUK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk "Türkiye'de 15 bin mahalle belirledik. Bu mahallelerdeki birer okulumuzu, okul dışı saatlerde ve hafta sonlarında halk eğitim merkezine dönüştürüyoruz" Açıklamasında Bulundu.

54 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör