neden bu dünya önemli

Güncelleme tarihi: 10 Haz 2021

merhaba bu dünya bazı insanlar için neden bu kadar önemli hiç düşündünüz mü? bir düşünün bence çünkü düşününce bu dünyanın aslında önemli olmadığını anlayacaksınız. gerçekten bu dünya önemli değil öbür dünya dediğimiz ahiret hayatı en önemlisi çünkü ahiret hayatı insanın sonsuz yaşamıdır.


Yani sizlere sınırlı sayıda bir şey sunulmuşken sizler sınırlı sayıda birşey mi seçerdiniz yoksa sınırsız mı sınırsız dediğinizi düşünüyorum. çünkü kim sınırlıyı kimse. işte dünyayı da böyle düşünün dünyada insanlar için sınırlı bir yer o nedenle hiç bir şekilde öbür dünyayı unutmayın. gününüzün 1 saatini namaza ayırsanız cennetin büyük bir kısmını tapuyla almış olursunuz.


Yani sınırsız bir yeri bedavaya alırsınız. dünyada ise sınırlı bir yer için örnek veriyorum bir stadyum büyüklüğünde arsa veya 4 odalı bir ev bu ikisinden birini alsanız bile bunlar sınırlıdır yani siz sınırlı sayıda görürsünüz bunları ama bu dünyada işiniz bittiğinde yani hayatınız bittiğinde ise sonsuz yaşama geçersiniz yani cennete ama cennet sınırlı değildir sınırsızdır o nedenle siz cennetten tapu aldığınızda sınırsız oluyor hemde bunu bedavaya alıyorsunuz sadece günde 1 saatinizi ayırarak cennetten bedavaya tapu alabilirsiniz ama dünyada öylemi bütün gün çalışarak sınırlı sayıda ev alıyorsunuz o yüzden bu dünyaya önemserken diğer dünyayı yani ahiret hayatını lütfen unutmayın çünkü asıl hayat orası asıl yaşam orası sonsuz yer orası siz şuan sonsuz olmayan bir yerde yaşıyorsunuz. namaz kılın zekat verin hacca gidin. bütün yaz tatile giden insanlar hacca gitmiyor tabiki herkes istediğini yapar ama ahireti unutmayın kardeşlerim. ALLAH'A Emanet.
8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör