O Öğrencilerin Okula Gitmesi Artık Zorunlu Değil! Mahmut Özer Açıkladı!

Koronvirüs vakalarının artması ile beraber bazı öğrencilerin okula devam zorunluluğu kaldırıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Duyurdu. Peki hangi öğrencilere okula devam zorunluluğu kaldırıldı? Kimler Okula gitmeyecek?

DEVAM ZORUNLULUĞU KALDIRILDI

Mahmut Özer açıklamasında; kronik rahatsızlığı ve her kademede özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin Kovid-19 salgını nedeniyle okullara erişimdeki sıkıntılarıyla ilgili şikayetlerin geldiğini belirterek, kronik hastalığı olup bunu sağlık belgesiyle belgeleyen ve her kademede özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin bu dönem devamsızlıktan muaf olacak. açıklamasında bulundu.


KAPALI OKUL VAR MI?

Mahmut Özer kapalı okul var mı açıkladı; "Bugün itibarıyla Kovid-19 hastalığı, vakası ve yakın temas nedeniyle tüm sınıfları kapalı şekilde hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. ifadelerini kullandı.Öğretmenler için tarihi bir karar atıldığını söyleyen bakan özet; "60 yıllık özlem olan Öğretmenlik Meslek Kanunu 7354 Sayılı Kanun ile ilk defa yasalaştı ve yürürlüğe girmiş oldu. Desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı'mıza en içten şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun uygulanmasıyla ilgili yönetmeliği hazırladık ve tüm eğitim paydaşlarımızın görüşüne açtık. 15 Mart'a kadar tüm eğitim paydaşlarından, öğretmenlerden, STK'lerden gelen görüşlere göre Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliğine son şekli vereceğiz ve uygulamaya başlayacağız. Dün itibarıyla yürürlüğe giren Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun tüm eğitim camiasına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." açıklamasında bulundu.

1.330 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör