Okullar eylül'de açılacak mı? Ziya selçuk bu konuda ne dedi?

Güncelleme tarihi: 29 Haz 2021

Bir çok öğrenci ve veli çocuklar eylül ayında yeni döneme başlayacak mı bunu merak ediyor ve son günlerde en çok merak konusu olan haberlerden biride bu. okullar eylülde açılacak mı? okullar ne zaman açılacak? okullarda yeni dönem ne zaman başlayacak?


Arkadaşlar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalara bakarsak okullar eylül ayı itibari ile açılabilir. ama bunun en önemli şartlarından biride aşılama ve vaka sayıları.

Şuan bir çok öğretmen aşılanıyor. aşılanmaya devam ediyor. o nedenle şuanki aşılamayada bakarsak okullar eylülde açılma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. yani aşılama ve vaka sayıları böyle devam ederse okullar eylül ayında başlayabilir. hatta okullara 5 gün gidilme ihtimali bile olabilir arkadaşlar. ama eski okul günlerinizdeki gibi olmaz yani tekrar sınıfları ikiye bölebilirler. iki sınıfa bölünebilirsiniz ve gruplara ayrılabilirsiniz.


yani okullar açılsada eski normallerdeki gibi okullar açılamaz arkadaşlar. ama şuanki vaka sayısı ve aşılamaya bakarsak okulların eylülde açılma ihtimalinin yüksek olduğunu görüyoruz. ama tabiki yeni virüsler devreye girmezse biliyorsunuz şuan bir çok yeni mutasyonlar ve virüsler var eğer onlarda koronavirüs gibi ülkelerde artış gösterirse işte o zaman tekrar kapanmalar olabilir okullar açılmayabilir hatta her yer kapabilir.


Bu virüsler ise Kara mantar son günlerde adını çok duyduğumuz kara mantar ve alfa mutasyonu bunlar son günlerde ülkeler çok hızlı yayılıyor ve vaka sayısını çok hızlı arttırıyor. ingiltere nüfüsunun büyük çoğunluğunu aşılarken vaka sayısı son bir haftada %60 arttı ve bunun nedeni ise yeni mutasyonlar o yüzden her an her şey olabilir arkadaşlar.

Ama şuanki duruma göre konuşursak eylülde açılabilir.

Peki siz açılmasını istermiydiniz. sizce açılmalı mı?


YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDEREK SON DAKİKA TÜM GELİŞMELERDEN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ!

https://www.youtube.com/c/BilginVarMı/featured1.485 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör