Okullar Eylül'de Açılmayabilir! Peki Okullar Nasıl Açılacak? Hangi Sınıflar Okula Gidecek?

Ülkemizde'de etkisini göstermeye başlayan Hindistan da ortaya çıkan Delta varyantı ile vakalar bir çok ülkede arttmaya başladı. Hatta bazı ülkeler tekrar kapanma kararı aldı sokağa çıkma yasakları getirdi. Peki ülkemizde eylül'de okullar açılacak mı? Okullar eylülde açılırsa nasıl açılacak? hangi sınıflar okula gidecek? Haberimizin Ayrıntıları Yazımızda.


YOUTUBE KANALIMIZI TAKİP EDEREK TÜM GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLABİLİRSİNİZ!OKULLAR EYLÜL'DE AÇILACAK MI?

Okullar eylülde açılacak mı? Sorusunun cevabını tabi ki Delta varyantı yani vaka sayıları belirleyecek. Ancak baktığımızda vaka sayıları ülkemizde 5 binli rakamlardan aşşağı kolay kolay inmiyor ve bunun nedeni delta varyantı ve hareketliliğin ülkemizde ciddi şekilde artması yani okullar eylül'de açılmayabilir bunun nedeni örneklerinden biri İngiltere İngiltere'de bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'un yaptığı açıklamalarda da İngiltere okulları açtı ve okullarda ciddi derecede pik yaşandı açıklamasını düşünebilirz yani okullar bu durumda bizim ülkemizde de tam zamanlı açılır mı? tam zamanlı açılması bu konuda zor yani tam zamanlı dediğimiz 5 gün açılması zor ancak bütün sınıfların okula gitme ihtimali de var sadece 2 gün gidebilirler tabi şuan ki duruma göre.


HANGİ SINIFLAR EYLÜL'DE OKULA GİDEBİLİR?

Hangi sınıflar okula gidebilir bu konu en çok tartışılan konular arasında ancak vaka sayılarının şuan ki sayılara oranla eğer daha fazla düşerse bütün sınıfların okula gitme ihtimali var yani 1 den 12'ye kadar tüm sınıflar okula gidebilir ancak tekrar öğrenciler 2 gruba ayrılabilir yani sınıfın bir yarısı Pazartesi salı çarşamba temizlik ve bir diğer yarısı Perşembe ve cuma günleri gidebilir bunun nedeni ise yeni mutasyonlar delta gibi. O nedenle okullar bu şekilde açılabilir ancak şunu belirtelim vaka sayısı artarsa ki 4. dalga şuan konuşuluyor uzmalar tarafında 4. dalga olursa okullar açılmayabilir.


OKULLAR EYLÜL'DE AÇILMAYACAK MI?

Bununla alakalı uzmanlar şuan en çok 4. Dalga'dan korkuyor ve bu konuşuluyor o nedenler 4. dalganın olması ile beraber okullar açılmayabilir veya olmasada vaka sayısı artarsa açılmama ihtimali var. Ama kesin sonucu eylüle yakın bir tarihte görüceğiz.786 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör