Okullar Uzaktan Eğitime Geçebilir Mi? Okullar Kapanabilir Mi? Okullar Kapanacak Mı?

Güncelleme tarihi: 27 Eyl 2021

Okullar uzaktan eğitime geçecek mi? Öğrencilerin ve velilerin en çok merak ettikleri sorulardan biride uzaktan eğitime geçiş öğrenciler yeniden uzaktan eğitime geçecek mi? Okullar tekrar kapanacak mı? Vaka sayıları artarsa okullarda ne olacak? Sorularının cevapları haberimizin ayrıntılarında.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLECEK Mİ?

Bir çok öğrencinin merak ettiği soru okullar tekrar uzaktan eğitime geçecek mi? Okullar açılınca uzman isimlerin yaptığı açıklamalara göre vaka sayılarında artış yaşanacak yani şuan 20 bin rakamlarında olan vaka sayılarının daha da artış göstericeği söyleniyor uzmanlar tarafından. Çünkü çocuklar virüsleri belirtisiz şekilde başkalarına bulaştırabiliyor. Bazı gazateci gibi bundan önce haberleri doğru çıkan önemli haber sayfaları okulların eylül sonu ekim başı gibi uzaktan eğitime geçeceğini söylüyor. Ancak bunu önümüzdeki süreç vaka sayıları belirleyecek ama vakalarında artışa geçmesi bekleniyor uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda.


ÜNİVERSİTELER UZAKTAN EĞİTİME GEÇİŞ YAPAR MI?

Bir çok ünlü haber sitelerinin sayfalarınında yaptığı haberlerde görüyoruz ki ekim başında vakaların artmasıyla beraber üniversitlerinde uzaktan eğitime geçiş yapma ihtimali var. Ancak bu sadece bir ihtimal önümüzdeki süreç bunu belirleyecek yani vaka sayıları bunu belirleyecek.


OKULLARIN AÇILMASI TEHLİKELİ Mİ?

Uzman isimlerin Prof. Dr. yaptıkları açıklamalarda okulların kesinlikle açılması gerektiğini ancak açılınca elbette vaka sayılarında artış görülebileceğini aktarıyor uzman isimler. Yani çocuklarda da vakalarda artış gözlemlendiği belirtiliyor.

5.649 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör