Okullar Vaka Artarsa Uzaktan Eğitime Geçecek Mi? Okullar Kapanacak Mı? Mahmut Özer Açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullar kapanması ile alakalı çok önemli açıklamalarda bulundu. Okullar Kapanacak Mı? Uzaktan Eğitime geçilecek mi? Okullarda vaka artarsa okullar kapanacak mı? Vaka artarsa okullar kapanacak mı? Uzaktan eğitime vaka artarsa geçilecek mi? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Yüz Yüze Eğitim Açıklaması.

OKULLAR KAPANACAK MI?

Okullar açık kalmaya devam edecek ama şunu yapacağız: Bir ay sonra bilimsel veriler değiştiği zaman tedbirlerimizle ilgili güncelleme yapacağız. Okulların açılması için her türlü önlemi alarak süreci devam ettireceğiz. Okulların kapanması son seçenek bile değil.


İKİLİ EĞİTİME GEÇİLEBİLİR!

6 Ağustos'ta en az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 73'tü, dün itibariyle 91'e çıktı.

PCR'la ilgili süreç suhuletle yürütülüyor. Aşılanmamış bir öğretmenimiz var, hiçbir semptom göstermiyor, PCR testi yaptığında pozitif olduğu ortaya çıktı. Eğer test yapılmasaydı okuldaki diğer personelle temas halinde olacaktı. Bu, alınan önlemin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

KAÇ SINIFTA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ?

Bir haftada 850 bin sınıfın 198'inde yüz yüze eğitime ara verildi. Vaka nedeniyle tatil edilen hiçbir okul yok.

ÇOCUKLARA PCR TESTİ

Velinin rızası olmadan çocuğa asla PCR testi yapılmayacak. Çocuklarımızı okullarından uzak tutmamamız gerekiyor. Ev ortamında, kantinde, kafeteryada, restoranda; tüm mekanlarda kurallara uymamız gerekiyor. Velilerin çok hassas olması lazım. Okulların açık kalması milli güvenlik meselesidir.
3.182 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör