Okullarda 2. Dönem Uzaktan Eğitim Mi Olacak? Okullar Kapanacak Mı?

Vakaların artması ile ve omikron varyantının varyantının hızla yayılması nedeniyle okullar tekrar kapanacak mı? Uzaktan Eğitime Geçiş Olacak Mı? 2. Dönem Okullar Kapanacak Mı tüm veliler merak ediyor. Peki okullar kapanacak mı?

OKULLAR KAPANACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların kapatılmasının şuanda gündemde olmadığını açıklasada profesörler uzman isimler okullarda yeni kararlar bekliyor bunlardan en önemlisi uzmanlar ders sürelerinde kısaltılması konusunda uyarıda bulunuyor bunun nedeni ise omikron varyanıtının hızlı yayılımı olduğundan dolayı ders süreleri 30 dakika olmalı diyor uzmanlar. Bazı Profesörler ilk yarı yıl tatilinin 15 tatilin uzaması yönünde tavsiyeleri var.

Fahrettin Koca omikron varyantının çok hızlı yayıldığını o nedenle kapalı ortamlardan uzak durulması gerektiği ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini söylüyor. Okullar kapatılacak mı peki okulların kapatılması şuan için gündemde olmasa da vaka sayısında çok ciddi yükselmeler olursa 60 - 70 bin vaka olursa Avrupa da olduğu gibi ülkemizde de okulların kapatılması dahil bir çok yeni kararın alınma ihtimali var. Çünkü omikron varyantı çok hızlı yayılıyor.2. DÖNEM OKULLAR UZAKTAN MI OLACAK?

2. Dönem öğrenciler için çok kritik bir dönem olacak okulların açık kalması yönünden çünkü vaka çok artarsa hem 15 tatil uzayabilir bir de 2. döneme uzaktan online eğitim ile giriş yapılabilme ihtimali bulunuyor bunu uzmanlar açıkladı. Ancak bunların gerçekleşmesine vaka sayısı karar verecek eğer tedbirlere uyulmazsa vaka artarsa oluşabilecek ihtimalleri sizlere sıraladık.


1.916 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör