Vakalar Arttı İlk Kısıtlama Haberi Geldi! SON DAKİKA!

Artan vakalar sonrası kısıtlama haberleri gelmeye başladı. Vakaların 2 haftada 3 kat artması tüm herkesi endişelendirmişti. İlk olarak Eskişehir valiliğinden kısıtlama kararı geldi. Gece 23.59'dan sonra yeni kararlar getirildi ayrıntılar haberimizde.
İL UMUMİ HIFFZISSAHHA KURULU TOPLANDI

Eskişehir de artan koronavirüs vakaları ve omicron varyantı ile birlikte artan endişe sonucu Eskişehir İl Umumi Hıffzıssahha kurulu toplandı.


Kurulda alınan kararlar valiliğin resmi internet sitesinde yayınlaması ile duyuruldu.

Eskişehir valiliği resmi yazısında yaptığı açıklamada; "Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda; yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00'e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00'e kadar yapılmasına karar verildi" açıklaması geldi.


ESKİŞEHİRDE VAKALAR ARTIYOR

Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre Eskişehir şuan Türkiye de en fazla vakası olan 3. il olarak gözüküyor.1.630 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör