Youtuber Nasıl Olunur? Nasıl Gelişilir? 100 Abone 4000 Saat Sınırı Nasıl Aşılır?

Bir Çok kişinin hayalidir youtuber olmak. Peki youtuber nasıl olunur? veya 1000 abone ve 4000 saat kolayca nasıl yapılır? sizlere 18 Bin Aboneli kanalımdan aldığım ve yaşadığım tüm tecrübeleri bu blog yazımda bahsedicem. Detaylar Aşşağıda.


1- KANALINI AÇ VE NE ÇEKİCEĞİNE KARAR VER!


İlk öncelikle youtube'dan bir kanal açmalısın. açtıktan sonra ise hangi içeriği çekmelisin yani hangi videoları çekmelisin ilk önce bunu düşün ve en yetenekli olduğun bir içeriği bul ona göre youtube başla video çekmeye eğer yeteneğin olmadığı bir içeriği çekersen sonradan kanal içeriğini hep değiştirmek zorunda kalırsın.

ÖRNEK: Oyun videosu çekmek istiyorsun bunun için güzel bir Bilgisayar gerekli her oyunu kaldıran bir bilgisayar gerekli kendini çekiceksen kamera gerekli ve mikrofon önemli ve daha bir çok şey.


2- GÜZEL BİR PROFİL RESMİ VE KAPAK FOTOĞRAFI


Ardından ilk adımı tamamladıktan sonra kanalın için güzel bir logo ve kapak resmi tasarlaman lazım bunları sana özel tasarlayan bazı web siteleride var bazıları ücretli ama ücretsiz olan bir çok site'de var kolay bir şekilde araştırarak bulabilirsin. Burada ki önemli olan yer insanlara kaliteli iş yaptığını göstermen yani kapak fotoğrafın güzelse veya her ikiside logo'da kapak fotoğrafıda güzelse insanların sana abone olmasını sağlayabilirsin çünkü karşı tarafa kaliteli içerikler ve kaliteli iş yaptığın anlamına gelir ve böylece yeni izleyicileride ziyaretçileride kolayca çekebilirsin kanalına.


3- İLK VİDEONU YÜKLE HD BİR VİDEO OLMALI


Sırada ise ilk videonu yükle ama dikkat et videon hd ve yüksek kaliteli bir video olsun nedeni ise insanlar seni izlerken kötü bir video izlememesi için ve en önemlisi kaliteli bir iş yaptığını bilsinler böylece insanları kanalına daha çok çekebilirsin. Ayrıca daha kaliteli videolar youtube tarafından daha çok tercih ediliyor ne kadar az olsada işinize yarayabilir.


4- DÜZENLİ VİDEO YÜKLE ve BİR ZAMAN BELİRLE!


Takipçilerin için zaman önemli yani insanlara mesela haftada 2 video yükleyeceğini söyle ve mesela cuma ve pazar yükle bu videoları tabiki sen istediğin gün yükleyebilirsin. cuma saat 18.00'da video geliceğini haber verirsen takipçilerine insanları o saate yüklemiş olursun ve böylelikle insanlar her cuma saat 18.00'da senin videonu bekliyecektir ancak sen eğer karışık düzensiz yüklersen videonu görmeyen izleyicilerin videoyu kaçırarak izlemeyebilirler. yani düzenli bir iş yapmak çok önemli aslında.


5- KANALIN ZAMANLA ARTACAK! GELİŞECEKSİN!


Ardından kısaca bu bahsettiğim yöntemleri deneyerek hızlı bir şekilde büyümeye başlayabilirsin ama unutma bu sadece kısa olan şekli! eğer bu dediklerimi düzenli şekilde atlamadan yaparsan zamanla abonen de artacak izlenmende hiç kimse ilk attığı bir video ile milyonlarca veya binlerce izlenmedi o yüzden sabret çünkü başaracaksın. Her zaman kendini motive et kim nederse desin yoluna devam et asla pes etme çünkü bir gün o senle dalga geçenler nasıl yaptın diye soracak (bunu ben kendim yaşadım ondan diyorum :) )


Youtube kanalımıza takip etmeyi unutmayınız. Bilgin Var Mı?

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör